Włącz radio Eska ROCK rozwiń
Eskarock:

Artysta, gwiazda, wykonawca, grupa, zespół

 • Guilty All The Same - Linkin Park, Rakim
  Guilty All The Same - Linkin Park , Rakim
  obejrzyj teledysk do ulubionych
więcej utworów
Rakim


Rakim: biografia, opis, informacje

Rakim (właściwie Rakim Allah) urodził się jako William Michael Griffin Jr. 28 stycznia 1968 roku w Nowym Jorku. Amerykański raper i poeta. Znany jako połowa duetu Eric B. & Rakim.

Już w dzieciństwie William miał styczność z muzyką, głównie dzięki jego matce Cynthi, która była wokalistką w lokalnym radiu. Mały William uczył się gry na instrumentach. Najbardziej fascynował go saksofon.

Drugą pasją Rakima był football amerykański, w którym bardzo dobrze sobie radził. Lubił też czytać książki, interesował się filozofią i religią. Szeroka wiedza i wewnętrzna wrażliwość znalazły odzwierciedlenie w tekstach artysty, w których można usłyszeć o jego mieście, dzielnicy, jej mieszkańcach, a nawet o wartości hip-hopu.

W 1986 roku poznał Erica Barriera - didżeja i producenta, który potrzebował rapera do swoich kompozycji. Pod okiem Marley'a Maela muzycy nagrali dwa utwory „Eric B. Is President” oraz „My Melody”, które odniosły spory sukces. Wkrótce Rakim zawarł kontrakt z wytwórnią 4th&Broadway na nagranie longplaya.

W 1987 roku ukazał się debiutancki singiel duetu Eric B.& Rakim zatytułowany „I Know You Got Soul” promujący album „Paid In Full”. Krążek stał się klasykiem gatunku i inspiracją dla innych artystów, a sam Rakim uznany został za najlepszego MC wszech czasów.

W 1988 roku duet wydał drugi album „Follow The Leader”, który mimo że różnił się stylem od poprzedniej płyty, również zyskał ogromną popularność. W 1990 r. Eric B. i Rakim nagrali następny album „Let the Rhythm Hit ‘Em”, którym potwierdzili ich klasę. Płyta otrzymała najwyższą notę od prestiżowego magazynu „Source”.

W roku 2000 ukazała się czwarta z kolei płyta „Don’t Sweat the Technique”. Tym razem płyta została chłodno przyjęta przez krytykę. W związku z utratą popularności, artyści postanowili zawiesić wspólną działalność i rozpocząć kariery solowe.

Rakim rozpoczął prace nad swoim materiałem solowym, czego efektem było wydanie dwóch albumów „The 18th Letter” i „The Master”. Produkcją  pierwszego z nich zajmował się m.in. DJ Premier, natomiast za drugi odpowiedzialni byli DJ Premier, Clark Kent, czy Amen-Ra. Obie płyty potwierdziły ogromny talent muzyczny artysty, a single „It’s been a long time” i „New York” zachwyciły publiczność i szybko osiągnęły status hitów.czytaj całość

Inne utwory z bazy muzycznej Eskirock

 • Nowy Living On The 110 - Prophets Of Rage
  Living On The 110 - Prophets Of Rage
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty
 • Nowy Amsterdam - Nothing But Thieves
 • Nowy Run For Cover - The Killers
  Run For Cover - The Killers
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty
 • Nowy Champion - Fall Out Boy
  Champion - Fall Out Boy
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty
 • Nowy Mów Do Mnie - Snowman
  Mów Do Mnie - Snowman
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty
 • Nowy Strzał - Jamal
  Strzał - Jamal
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty
 • Nowy All In One Night - Stereophonics
  All In One Night - Stereophonics
  liczba odtworzeń: 0
  tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • Nowy Complicated - David Guetta, Dimitri Vegas, Kiiara, Like Mike
  Complicated - David Guetta, Dimitri Vegas, Kiiara, Like Mike
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty
 • Nowy Gotta Get a Grip - Mick Jagger
  Gotta Get a Grip - Mick Jagger
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty
 • Nowy England Lost - Mick Jagger
  England Lost - Mick Jagger
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty