Włącz radio Eska ROCK rozwiń
Eskarock:

Artysta, gwiazda, wykonawca, grupa, zespół

Enrique Iglesias: biografia, opis, informacje

Enrique Iglesias, urodzony 8 maja 1975 roku w Madrycie, hiszpański piosenkarz, syn hiszpańskiego piosenkarza i kompozytora Julio Iglesiasa i filipińskiej dziennikarki Isabel Preysler. Początkowo mieszkał w Hiszpanii, jednak po tym jak ETA porwała mu dziadka Julio Iglesiasa Seniora przeprowadził się do ojca do Miami.

Enrique Iglesias karierę muzyczną rozpoczynał już w szkole średniej. Wtedy to zagrał w musicalu „Hello, Dolly!”. Potem przyszła kolej na studia na University Of Miami, podczas których postanowił sprawdzić się w show biznesie. Początki nie były łatwe. Pieniądze w formie pożyczki na nagranie pierwszego demo zaoferowała mu jego była opiekunka Elvira Olivares.

Szczęście jednak sprzyjało Iglesiasowi. Poznał menadżera Fernana Martineza, który pomógł mu powysyłać dema do różnych wytwórni. Przyniosło to efekt - Enrique podpisał kontrakt z Fonovisa i zaczął nagrywanie pierwszej płyty.

Debiutancki album "Enrique Iglesias" wyszedł na rynek muzyczny w 1995 roku. Na krążku znaleźć można było takie przeboje jak "Si Tú Te Vas" czy "Experiencia Religiosa". Tylko w pierwszym tygodniu album sprzedał się w ponad pół milionowym nakładzie. Wysoka sprzedaż krążka sprawiła, że album został nagrany również w wersji włosko- i portugalskojęzycznej. Enrique Iglesias za album zdobył Nagrodę Grammy w kategorii Najlepszy Wykonawca Latynoski

Kolejna, druga płyta Enrique „Vivir (To Live)” ujrzała światło dzienne w 1997 roku. Trasa koncertowa promująca album przeszła przez 16 krajów, w których sprzedano wszystkie bilety. „Vivir” wypromowało trzy single „Enamorado por Primera Vez”, „Solo en Tí” oraz „Miente”. Wspólnie z ojcem Enrique Iglesias otrzymał nominację do nagrody American Music Awards w kategorii Ulubiony Artysta Latynoski. Nagrodę zdobył jednak jego ojciec Julio Iglesias.

Rok później, w 1998 roku Iglesias nagrał trzecią płytę „Cosas del Amor (Things Of Love)” a wraz z nią single „Esperanza” i „Nunca Te Olvidaré”.

W 1999 roku wokalista wydał singiel „Bailamos”, w którym po raz pierwszy zaśpiewał po angielsku. Singiel został wykorzystany w filmie Willa Smitha „Bardzo Dziki Zachód”. Sukces singla sprawił, że Iglesias nagrał swoją pierwszą anglojęzyczną płytę „Enrique”. Na krążku znalazł się między innymi duet z Whitney Houston “Could I Have This Kiss Forever” oraz cover Bruce'a Springsteena “Sad Eyes”.

Kolejna płyta w dorobku artysty to „Escape”. Album szybko został doceniony i zdobył status platynowej płyty w takich krajach jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Irlandia, Kanada, Australia, Indie, Niemcy. Płyta sprzedała się w nakładzie przekraczającym 23 miliony egzemplarzy. Album do tej pory jest najlepiej sprzedającą się płytą Iglesiasa.

Na nowe płyty Iglesiasa fani musieli czekać kilka lat. 10 kwietnia 2007 ukazał się „Do You Know (The Ping Pong Song)” będący wstępem do nowego albumu „Insomniac”. Na nowy album przypadło 12 piosenek w języku angielskim i trzy po hiszpańsku.

Iglesias nie tylko śpiewał, ale również zagrał na małym i dużym ekranie, występując z Antonio Banderasem i Salmą Hayek w filmie Roberta Rodrigueza „Pewnego razu w Meksyku: Desperado 2”. Artysta zagrał epizody w serialu „Dwóch i pół” i „How I Met Your Mother”.czytaj całość

Inne utwory z bazy muzycznej Eskirock

 • Nowy Living On The 110 - Prophets Of Rage
  Living On The 110 - Prophets Of Rage
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty
 • Nowy Amsterdam - Nothing But Thieves
 • Nowy Run For Cover - The Killers
  Run For Cover - The Killers
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty
 • Nowy Champion - Fall Out Boy
  Champion - Fall Out Boy
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty
 • Nowy Mów Do Mnie - Snowman
  Mów Do Mnie - Snowman
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty
 • Nowy Strzał - Jamal
  Strzał - Jamal
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty
 • Nowy All In One Night - Stereophonics
  All In One Night - Stereophonics
  liczba odtworzeń: 0
  tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • Nowy Complicated - David Guetta, Dimitri Vegas, Kiiara, Like Mike
  Complicated - David Guetta, Dimitri Vegas, Kiiara, Like Mike
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty
 • Nowy Gotta Get a Grip - Mick Jagger
  Gotta Get a Grip - Mick Jagger
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty
 • Nowy England Lost - Mick Jagger
  England Lost - Mick Jagger
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty