Włącz radio Eska ROCK rozwiń
Eskarock:

Artysta, gwiazda, wykonawca, grupa, zespół

Keyshia Cole: biografia, opis, informacje

Keyshia Cole urodziła się 15 października 1981 roku w Oakland w stanie Kalifornia. Amerykańska piosenkarka muzyki R&B i autorka tekstów. Ojciec Keyshy jest Włochem, a biologiczna matka jest Afroamerykanką. Z uwagi na fakt, że jej matka była uzależniona od narkotyków, Keyshia została zabrana rodzicom w wieku dwóch lat. Pięcioletnią Keyshy adoptowała Yvonne Cole. Jej brat Sean Cole i Tupac Shakur byli bliskimi przyjaciółmi. Sean tworzył pod pseudonimem „Nutt-So”. Nagrali razem sporo utworów przed śmiercią Tupac'a.

Pierwsze kroki na scenie muzycznej Keyshia Cole stawiała już w wieku 12 lat, kiedy zaczęła nagrywać wspólnie z MC Hammerem. Na początku lat '90 ukazał się album z jej udziałem, gdzie wystąpiła u boku takich artystów jak San Francisco Bay Area, Tony! Toni! Toné!, D'Wayne Wigginsa oraz Messy Marva. Miała duże oparcie w swoim chłopaku, który dopingował ją do dalszego rozwoju kariery muzycznej. Jednak w wieku 16 lat przyłapała go na zdradzie i uciekła od Bay Area. Opuszczając go, miała tylko wynajęty samochód i 200 dolarów w kieszeni. Zamieszkała w Los Angeles, gdzie po kilku miesiącach zwróciła uwagę wytwórni A&M. Wkrótce Keyshia Cole zaczęła nagrywać swoją pierwszą płytę. W 2004 roku nagrała swój pierwszy singiel zatytułowany „Never”, z soundtracku "Barbershop 2: Back in Business" razem z Eve. W październiku 2007 roku Keyshia wystąpiła w telewizyjnej gali stacji VH1 - "Hip Hop Honors 2007".

21 czerwca 2005 roku na rynku muzycznym ukazał się debiutancki album Keyshy zatytułowany „The Way It Is”, który w samych Stanach Zjednoczonych sprzedał się w 1,4 miliona egzemplarzy i był na 6. miejscu. Dzięki temu krążek zyskał miano platynowej płyty. Do sukcesu, jaki odniósł ten album należy z pewnością dołączyć świetnych producentów płyty m.in. Kanye West, Krucial Keys, Ron Fair i Chink Santana. Krytycy muzyczni porównują jej głos do Mary J. Blige i Aaliyah.

W 2007 roku artystka wydała swoją drugą płytę pt. „Just Like You”, której producentami są: Kanye West, Scott Storch, Bryan Michael Cox & Greg Curtis. Pierwszy singiel promujący nową płytę pt. „Let It Go’” Keyshia nagrała w duecie z Missy Elliott i Lil’ Kim. „Let It Go’” dotarł do 6. miejsca na liście Top 10 R&B jako hit i do 19. miejsca na liście Hot 100. Drugim singlem tego krążka jest utwór „Shoulda Let You Go”. 

W Polsce Keyshia znana jest przede wszystkim z piosenek „Last Night” (featuring P. Diddy) oraz „Give It Up to Me” (featuring Sean Paul).czytaj całość

Inne utwory z bazy muzycznej Eskirock

  • Nowy Living On The 110 - Prophets Of Rage
    Living On The 110 - Prophets Of Rage
    liczba odtworzeń: 0
    do ulubionych strona artysty
  • Nowy Amsterdam - Nothing But Thieves
  • Nowy Run For Cover - The Killers
    Run For Cover - The Killers
    liczba odtworzeń: 0
    do ulubionych strona artysty
  • Nowy Champion - Fall Out Boy
    Champion - Fall Out Boy
    liczba odtworzeń: 0
    do ulubionych strona artysty
  • Nowy Mów Do Mnie - Snowman
    Mów Do Mnie - Snowman
    liczba odtworzeń: 0
    do ulubionych strona artysty
  • Nowy Strzał - Jamal
    Strzał - Jamal
    liczba odtworzeń: 0
    do ulubionych strona artysty
  • Nowy All In One Night - Stereophonics
    All In One Night - Stereophonics
    liczba odtworzeń: 0
    tekst utworu do ulubionych strona artysty
  • Nowy Complicated - David Guetta, Dimitri Vegas, Kiiara, Like Mike
    Complicated - David Guetta, Dimitri Vegas, Kiiara, Like Mike
    liczba odtworzeń: 0
    do ulubionych strona artysty
  • Nowy Gotta Get a Grip - Mick Jagger
    Gotta Get a Grip - Mick Jagger
    liczba odtworzeń: 0
    do ulubionych strona artysty
  • Nowy England Lost - Mick Jagger
    England Lost - Mick Jagger
    liczba odtworzeń: 0
    do ulubionych strona artysty