Eskarock:

Artysta, gwiazda, wykonawca, grupa, zespół

  • O Przyszłości  - Illusion
    O Przyszłości - Illusion
    do ulubionych
  • Nowhere - Illusion
    Nowhere - Illusion
    do ulubionych
  • Cierń - Illusion
  • Solą w Oku - Illusion
    Solą w Oku - Illusion
    obejrzyj teledysk tekst utworu do ulubionych
  • Za Taki Ból - Illusion
    Za Taki Ból - Illusion
    tekst utworu do ulubionych
więcej utworów
Illusion


Illusion: biografia, opis, informacje

Zespół Illusion powstał w 1992 roku w Gdańsku.Założycielem zespołu byli: Tomasz "Lipa" Lipnicki, Jurek "Jerry" Rutkowski oraz Paweł Herbasch, nieco później dołączył do nich Jarek Śmigiel.Pierwsza płyta pt."Illusion" ukazała się w 1993 roku.Wcześniej w 1992 roku zespół zagrał kilka koncertów w Niemczech a rok później zwyciężył w pierwszej edycji konkursu "Marlboro Rock-in" i to właśnie dzięki temu zwycięstwu, Illusion mógł m.in. nagrać pierwszą płytę. Rok po wydaniu pierwszego krążka na rynku muzycznym pojawił się drugi album pt."Illusion 2".Z tej płyty pochodzi (uważana przez krytyków za jedną z najważniejszych) piosenek: "Nóż", dzięki której podobno Lipnicki otrzymał nominację do nagrody Fryderyki jako "najlepszy wokalista. Trzecia płyta pt."Illusion 3" została wydana w 1995 roku.Płyta określana była jako najbardziej zróżnicowana w dorobku zespołu. Zawierała utwory niezwykle energetyczne jak i nastrojowe - wręcz psychodeliczne. Krążek "Illusion 3" był nominowany do nagrody
Fryderyki w kategorii "muzyka alternatywna".Lipnicki został w tym czasie ponownie nominowany do nagrody Fryderyki  w kategorii "wokalista". Kolejna, czwarta już płyta "Illusion 4-Bolilol Tour" zawierała materiał koncertowy. Na płycie znalazły się wszystkie dotychczasowe najlepsze kompozycje zespołu. Ostatni krążek "Illusion 6" ukazał się w 1998 roku. Rok później, zespół zakończył działalność koncertem, który odbył się w gdańskim klubie "Kwadratowa".
13 grudnia 2008 roku we Wrocławiu w Hali Stulecia, odbył się- jak dotąd -jedyny (po rozpadzie zespołu) koncert Illusion. W trakcie 2,5 godzinnego  grania formacja przypomniała wszystkie najważniejsze utwory.
W 2011 roku nastąpiło wznowienie działalności grupy. W czerwcu uruchomiono oficjalną stronę internetową Illusion, na której pojawiają się aktualne informacje o planach zespołu. 8 listopada 2011 odbyła się premiera nowego albumu kompilacyjnego pt. The Best of Illusion, zawierającego dwa nowe single: "Solą w oku", do którego powstał również teledysk, oraz "Tron".   Jesienią 2011 grupa wystąpiła na trzech dużych koncertach podczas których rejestrowany był materiał wideo na potrzeby wydawnictwa DVD. Występy odbyły się kolejno 1 października w Katowicach (Spodek), 5 listopada w Gdańsku (Ergo Arena) i 25 listopada w Warszawie (Torwar). Podczas minitrasy koncertowej wraz z Illusion wystąpiły zaprzyjaźnione z nimi, a zarazem również reaktywowane zespoły Tuff Enuff i Flapjack, czy też None. 2 lutego 2012 na stronie internetowej grupy poinformowano o trasie koncertowej z okazji 20-lecia istnienia zespołu. W marcu 2012 potwierdzono pierwsze terminy występów przewidziane na maj 2012 oraz udział w edycji festiwalu Ursynalia - Warsaw Student Festival 3 czerwca 2012 u boku takich zespołów jak Slayer, Billy Talent, Mastodon, Gojira, Michał Jelonek, Armia, Luxtorpeda i My Riot.


czytaj całość

ESKA ROCK - najnowsze hity

  • Nowy Nie mam czasu, bo oglądam seriale - Kazik
    Nie mam czasu, bo oglądam seriale - Kazik
    liczba odtworzeń: 0
    do ulubionych strona artysty
  • Nowy Somebody that I used to know - Three Days Grace
    Somebody that I used to know - Three Days Grace
    liczba odtworzeń: 0
    do ulubionych strona artysty
  • Nowy Eko Plan - Luxtorpeda
    Eko Plan - Luxtorpeda
    liczba odtworzeń: 0
    do ulubionych strona artysty
  • Nowy Pół na pół - Big Cyc
    Pół na pół - Big Cyc
    liczba odtworzeń: 0
    do ulubionych strona artysty
  • Nowy Zabawa - Krzysztof Zalewski
    Zabawa - Krzysztof Zalewski
    liczba odtworzeń: 0
    do ulubionych strona artysty
  • Nowy Nie mamy czasu - Daria Zawiałow
  • Nowy Letter to you - Bruce Springsteen
    Letter to you - Bruce Springsteen
    liczba odtworzeń: 0
    do ulubionych strona artysty
  • Nowy Talk to me - Apocalyptica
    Talk to me - Apocalyptica
    liczba odtworzeń: 0
    do ulubionych strona artysty
  • Nowy Kpt. L.J - Edyta Bartosiewicz
    Kpt. L.J - Edyta Bartosiewicz
    liczba odtworzeń: 0
    do ulubionych strona artysty
  • Nowy All the rage - The Rolling Stones
    All the rage - The Rolling Stones
    liczba odtworzeń: 0
    do ulubionych strona artysty